2010. október 4., hétfő

Választási eredmények (hivatalos)

KESZÜ KÖZSÉGBEN A POLGÁRMESTER VÁLASZTÁS EREDMÉNYE:

POLGÁRMESTER:
BUDAY-SÁNTHA ATTILA
FÜGGETLEN JELÖLT

A MEGVÁLASZTOTT HELYI ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐ-TESTÜLET TAGJAI:

KRISTÓF PÉTER
ANTAL TAMÁS
MARTON BÉLA FERENC
MOLNÁR ÁRPÁD
ANDRÁS JUDIT ÁGNES
LEZSÁK RUDOLF

2010. szeptember 30., csütörtök

Választási esélyek

Az eddigi felmérések szerint:

Buday-Sántha Attila lesz a polgármester,

a képviselő testület tagjai lesznek:

András Judit Ágnes
Marton Béla Ferenc
Antal Tamás
Lezsák Rudolf
Molnár Árpád

A hatodik személyt a most még boizonytalankodó szavazók fogják eldönteni.

Antal Tamás




2010. szeptember 28., kedd

Választási felmérés: Polgármester jelöltek


Választási felmérés 2010 szeptember 28: Polgármester jelöltek

Felmérési eredmény: Képviselő jelöltek

Felmérési eredmény 2010 szeptember 28: Képviselő jelöltek



András Judit

2010. október 3.
1993. február elején - mikor először mentem végig a Petőfi Sándor utcán - még nem gondoltam, hogy nekem is otthont ad majd valamikor ez a falu. A kezdetekkor számomra még új, és ismeretlen hatósági munkát itt ismertem - és szerettem - meg. 16 évet töltöttem el a Keszü és Gyód Községek Körjegyzősége hivatalában építészként. Tanúja és közreműködője voltam a falu fejlődésének. Emlékszem, mennyire örültek az itt élők a vezetékes víz és a gáz hálózat megvalósulásának. Meghatározó élmény volt, mikor 1997. júliusában az akkori kukoricaföldön a földmérőkkel először végigjárhattam a leendő új lakóterületet, és kitűztük az építési telkeket. Láttam, ahogy az egy utcás településből kialakult az új utcák hálózata, korszerű épületekkel. Jó érzéssel tölt el, hogy ebben az én munkám is benne van. Képviselőként a hosszú évek alatt megélt és begyűjtött ismeretanyagot szeretném a falu közössége hasznára fordítani, ezért indulok jelöltként a 2010. évi választáson.
András Judit

PÓK PÉTER ISTVÁN


PÓK PÉTER ISTVÁN 38 éves épületgépész technikus vagyok és öttagú családommal közel tíz éve lakom Keszü községben. Meggyőződésem, hogy ezt a csodálatos helyet, ahol élünk sokkal hatékonyabban és gazdaságosabban is lehetne működtetni, fejleszteni, felújítani és csinosítani.


Az itt élőknek szükségük van megfelelő létesítményekre, ahol művelődési, sportolási és kikapcsolódási lehetőséget tudunk biztosítani számukra.
- Fontosnak tartom a lakosság segítését olcsóbb alternatív energiaforrás megteremtésével, ami hosszútávon könnyítené meg az itt élők életét. Ezt csak profi koncepciókkal és pályázatokkal lehet belátható időn belül megvalósítani.
- El szeretném érni, hogy az előbb említett munkálatokhoz vonjunk be minél több helyi szakembert és munkavállalót, akiknek szívügyük településünk jövője.
- Mindezekhez elengedhetetlen a nagyobb nyílvánosság és kommunikáció megteremtése, amivel nagyobb társadalmi összefogást és együttműködést lehet létrehozni.
Ismerem és átérzem három generáció problémáit, így méltóképpen, dinamikusan fogom képviselni érdekeiket és igényeiket a képviselőtestületben. Hajrá KESZÜ!!!!

Etnobiznisz a kisebbségi önkormányzati választásokon

2010. szeptember 27. 19:50
Borsodban és Baranyában is van olyan település, ahol egy férfi 8 éve horvát, az elmúlt négy évben cigány képviselő volt, vasárnap pedig románként indul. Ezért feljelentést is tettek az OVB-nél
Vasárnap nemcsak önkormányzati és polgármester-, hanem kisebbségi önkormányzati választásokat is tartanak. Borsodban van olyan település, ahol egy férfi 8 éve horvát, az elmúlt négy évben cigány képviselő volt, vasárnap pedig románként indul. Ezért feljelentést is tettek az OVB-nél. Szakértők etno-bizniszről beszélnek: a szabályozás ugyanis lehetővé teszi, hogy bárki bármilyen kisebbség nevében induljon és legyen képviselő. A szegedi örmény kisebbségi jelölt azt mondja: olyanok is indultak képviselő-jelöltként, akiknek nincs kötődésük a nemzetiséghez. Módot ad ez a törvény - ami szerintem hibás - hogy bárki bárminek vallhassa magát, és így, tulajdonképpen az ország zsebéböl szedik ki a pénzt - közölte Tóth Rózsa képviselő (Dél-Magyarországi Örmény Kulturális Egyesület).
Olyan településeken is tartanak kisebbségi választást, ahol a népszámláláskor senki nem vallotta magát nemzetiséginek.
Ha mindenhol sikeres lesz a választás, akkor 72 román önkormányzat lesz. 4 évvel ezelött 46 volt, 8 éve olyan 30 körül. Tehát azt figyelhetjük meg, hogy folyamatosan növekszik. Ugyanakkor nekünk 19 hagyományos román településünk van - ismertette Bekán Aurél a Makói Román Kisebbségi Önkormányzat elnöke. A megkérdezett politológus szerint a megoldás az lenne, ha a kisebbségi önkormányzatoknak az eddiginél szigorúbban kellene elszámolniuk a több százezer forintos állami támogatással. Olyan kulturális rendezvényeket, akár oktatást, akár egyéb dolgokat kell művelniük, amelyek kizárják azt, hogy olyan területekre használják föl ezeket a pénzeket, amelyek nem a kisebbségek érdekeit szolgálják - mondta a Híradónak Fekete Sándor politológus, Miskolci Egyetem.Vasárnap az önkormányzati választásokkal egyidőben, a kijelölt szavazókörökben tartják a kisebbségi önkormányzati választást. A szervezetek szeptember 3-áig állíthattak jelölteket. Csak azok szavazhatnak, akik feliratkoztak valamelyik nemzetiség névjegyzékébe.
Még visszaléphethet a jelölt, ha nem akar büntető eljárást maga ellen.

2010. szeptember 17., péntek

A 2010 szeptember 11-i Falunap képei

A 2010 szeptember 11-i Falunap képeit a következő linkre kattintva nézheted meg:
http://www.keszu.hu/falunap2010/

2010. szeptember 13., hétfő

BUDAY-SÁNTHA ATTILA



BUDAY-SÁNTHA ATTILA

45 éves, nős, 4 gyermek édesapja
Iskolai végzettsége: Gazdasági mérnök
Az Agro-Portéka Kft. ügyvezetőjeként mezőgazdasági gépalkatrészek és műszaki áruk kereskedelmével és felnőttoktatási tanfolyamok szervezésével foglalkozom.




Tisztelt Keszüi Választópolgárok!

Az önkormányzati választáson polgármesterjelöltként és képviselőjelöltként számítok az Önök támogató szavazatára.

Alapítója, 6 éven át vezetője és jelenleg is vezetőségi tagja vagyok a több, mint egy évtizede működő Keszüért Egyesületnek. Aktívan részt veszek az Egyesület programjaiban.

Szervezésemben kezdődtek el a keszüi falunapi rendezvények.
Segítségemmel jött létre az egyesület kiadványa, a Keszüi Hírmondó.
Az elmúlt 4 évben az önkormányzat testületi tagjaként igyekeztem a faluban történő fejlesztések és a település mindennapjainak aktív részese lenni.
16 éve élek Keszüben. Családi kötődésből is adódóan működik bennem az egészséges lokálpatriotizmus.
Ezért kívánok a falu fejlődésének tervezésében és megvalósításában további tevékeny részt vállalni. A fejlesztéssel kapcsolatos minden adódó lehetőséget kihasználni és Keszü javára fordítani.

-
Polgármesterként céljaimnak és feladataimnak tartom:

· A takarékos önkormányzati gazdálkodás megvalósítását.

Az önkormányzati költségvetés takarékosabb tervezését kell megvalósítani, valamint a pénzügyi források felhasználása során is a takarékosság elvének kell érvényesülnie.

· A pályázati lehetőségek hatékonyabb kihasználását; folyamatos pályázatfigyeléssel és helyi szakemberek bevonásával minden adódó alkalommal a jelentkezést a lehetséges forrásokra.

Úgy gondolom, a számtalan pályázati lehetőségnek eddig csak töredékét használtuk ki – ezen a jövőben változtatni kell.

· Szorosabb együttműködést kívánok a cigány, a német és a horvát kisebbségi önkormányzatokkal.

A kisebbségi önkormányzatokat be kívánom vonni a falu költségvetésének kialakításába, közös pályázatok kidolgozásába és azok megvalósításába. A falu kulturális programjainak megtervezésében, lebonyolításában szoros együttműködésre van szükség az önkormányzatok közt.

· Támogatom a település rendezési tervének megvalósítását, új településrészek kialakítását, a víz és villamos ellátó hálózat bővítését.

A falu rendezési terve hosszú távon jó irányban alapozta meg a falu továbbfejlesztésének lehetőségeit. Ezeknek a lehetőségeknek a megvalósításához szükséges a falu villamos és vízhálózatának kapacitás-bővítése.

· Méreteiben megfelelő közösségi tér (faluház) létrehozását, tartalmas programokkal való megtöltését egy – az ifjúsági, kulturális és sport programokért felelős – művelődésszervező bevonásával.

Az elbírálás alatt álló faluház-pályázatunk sikere esetén a mielőbbi kivitelezést, megvalósítást szorgalmazom. A faluház működtetése, programokkal, tartalommal való megtöltése érdekében aktív pályázati tevékenység szükséges. A művelődés-szervező szakember alkalmazása pedig garancia lehet az igények széleskörű kielégítésére.

· A közbiztonság növelése érdekében a településőr szolgálat fejlesztését, emellett térfigyelő kamera-rendszer kiépítését.

A faluban eddig eredményesen foglalkoztatott településőr további foglalkoztatásához a források megteremtése szükséges. A térfigyelő rendszer kiépítése révén a település közbiztonsága, a köz- és magánvagyon magasabb fokú védelme megvalósítható.

· A lakosság és a faluvezetés közötti bizalom erősítését. Az itt élők bevonását a döntések előkészítésébe, a szigorúbb lakossági kontroll biztosítását. Ennek érdekében fejleszteni kívánom az önkormányzati információk jobb és pontosabb eljuttatását az érintettekhez. (hirdetőtáblák, helyi TV, internetes eszközök bevonása, a lakossági fogadóórák számának növelése)

Az önkormányzat működésére a felhatalmazást a keszüi polgároktól kapja – működése felett biztosítani kell a lakossági kontroll érvényesülését. Ki kell használni azt a szellemi potenciált, amely a keszüi lakosokban létezik, de amelyre eddig kevéssé támaszkodott az önkormányzat. Ehhez az információk többcsatornás, hatékony áramlásának biztosítását, a folyamatos párbeszédet az önkormányzat és a lakosság közt kiemelt feladatnak tartom.

· A Keszüben működő helyi vállalkozások bevonását a falufejlesztési munkákba.

A helyi vállalkozások számára lehetőséget kell biztosítani arra, hogy a Keszüben történő önkormányzati beruházások esetében pályázhassanak a kivitelezési munkákra, értesüljenek ezekről a lehetőségekről.

· Feladatomnak tartom, hogy újabb vállalkozásokat győzzek meg arról, hogy érdemes iparűzési adójukkal Keszü költségvetését erősíteni.

Keszüben sok vállalkozás működik, székhelyük Keszüben van, de az iparűzési adót a telephelyük szerint fizetik.

· A település szilárd burkolatú úthálózatának és közvilágításának bővítését (elsősorban Menyecskevölgy és Káposztás településrészeken).

Keszü szőlőhegyén sokan élnek állandó jelleggel – az ő életkörülményeik javítása, élhető környezetük kialakítása érdekében szükséges e településrészeket is bevonni a fejlesztésekbe.

· Az Árpád fejedelem és a Zrínyi utcákban lévő vízelvezető árkok lefedését, becsövezését. A falu csapadékvíz elvezető hálózatának további rendbetételét, az árkok rendszeres takarítását.

Az újtelep főutcájának utcaképét illetve a közlekedés biztonságát jelentősen javítaná a jelenlegi mély árkok befedése. Ehhez a pénzügyi forrásokat pályázat útján lehet előteremteni.

· A falu tömegközlekedési állapotának felmérését, a Pécs-Keszü buszjárat menetrendjének ésszerűsítését.

A Keszü-Pécs közti buszközlekedés bizonyos napszakokban igen nehézkes. A lakossági igények felmérését követően a busz-szolgáltatóval át kell tekinteni a menetrend megváltoztatásának lehetőségeit.

· A civil szervezetek (Nyugdíjasklub, Keszüért Egyesület) bevonását az önkormányzati programokba.

A civil szerveződéseknek nagy szerepe van és lehet a helyi közösség összekovácsolásában. Az szorosabb együttműködés a civil szervezetekkel az önkormányzat által szervezett rendezvények lebonyolításába való bevonással, közös pályázatok kidolgozásával valósítható meg.

· Háziorvosi szolgálat körülményeinek javítását és a gyógyszerellátás megteremtését (gyógyszertár)

A falu jelenlegi és egyre növekvő lakosságszáma indokolttá teszi a háziorvosi szolgálat körülményeinek javítását és a gyógyszerellátás biztosítását.

· Igény esetén bölcsődei és óvodai ellátás megszervezését.

A falu költségvetésére komoly anyagi terhet ró az, hogy a keszüi gyerekek pécsi nevelési, oktatási intézményekbe járnak. Ezért látom szükségesnek egyrészt a keszüi kisgyermekes családok igényeinek felmérését, másrészt igény esetén az ellátás helyi biztosításához a feltételek megteremtését.

· A faluba érkezőket fogadó üdvözlő tábla elhelyezését, valamint egységes utcanév táblák, virágládák kihelyezését.

Nemcsak a keszüi lakosok, hanem a faluba érkező idegenek számára is kedves gesztus lehet a köszöntő és elköszönő táblák elhelyezése a falu bejáratánál. Az egységes falu-arculat kialakítása, a virágos környezet a lakók komfort-érzetét növeli.

· Partnertelepülési kapcsolatok megszervezését az erdélyi Keszü községgel.

Erdélyben létezik egy velünk azonos nevet viselő település – a velük való kapcsolatfelvétel, a partnerség kialakítása településünk kultúráját gazdagíthatja.

· A temetőben a kerítés megépítését, szilárd burkolatú parkoló kialakítását.

A temető fenntartását az önkormányzat átvette az egyháztól. A kegyeleti helyhez méltó környezet kialakítása érdekében szükségesnek tartom a terület bekerítését, és a parkoló kialakítását.

· A Petőfi utcában, a „régi faluban” a támfal további építését és növényekkel történő betelepítését.

A faluképet javítja a támfal további kiépítése, valamint növényekkel való betelepítése.

· A falu téli takarításának kibővítését és hatékonyabbá tételét, a fő- és mellékutcák hómentesítését, rendszeres tisztítását.

Az újtelep mellékutcáinak hóeltakarítása az itt lakók jogos igénye – a hatékony megoldás az önkormányzat feladata.



Polgármesterként azért fogok dolgozni, hogy közös céljaink megvalósuljanak.
Kiemelt feladatomnak tekintem, hogy a fejlesztések pénzügyi forrásait megteremtsük és hatékony felhasználásuk révén Keszü tovább gyarapodjon.

Szavazzon rám – építsük együtt tovább Keszüt!




2010. július 10., szombat

Aratóünnep 2010 július 17


Arattál már életedben?

Ha igen – gyere el, és mutasd meg, hogyan kell!
Ha nem – gyere el és megtanulhatod!
Hozd el gyerekeidet, unokáidat is – ők ilyet biztosan nem láttak még!

2010. július 17-én, szombaton gyülekező fél 10-kor a Közösségi Háznál

Az arató csapat egy falu közeli búzatáblán tanulja meg, hogy hogyan is kell aratni: rendet vágni, kötelet fonni, markot szedni, kévét kötni és asztagot rakni. Bárki kipróbálhatja, milyen nehéz munka volt hajdan az aratás!

Ha van kaszád, sarlód, akkor hozd magaddal!

Az aratást követően délben a Közösségi Ház udvarán aratóebéd várja a megfáradt csapatot (csirkegulyás).

Azért, hogy a főzendő étel mennyiségét kalkulálni tudjuk, kérjük, hogy aki részt kíván venni a keszüi Aratóünnepen, Harth Csaba főszervezőnél jelezze a résztvevők létszámát! Telefon: 461-075

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Rendező: Keszüért Egyesület

2010. május 18., kedd

Rendkivüli csapadék mennyiség

Tisztelt Partnereink!

Az elmúlt napok rendkívüli esőzései a víz- és csatorna szolgáltatók munkájában is többletfeladatokat jelentenek. Munkatársaink napok óta folyamatosan szivattyúzzák a szennyvízátemelőkből a vizet. Ennek oka egyértelműen a csapadékvíz megjelenése a szennyvízgyűjtő rendszerekben. A rendkívüli helyzetre tekintettel az üzemszerű működés biztosítása és a környezet védelme érdekében kérjük együttműködésüket! Kérjük, tájékoztassák önök is a lakosságot és az ipari fogyasztókat arról, hogy a csapadékvíz bevezetése a szennyvízgyűjtő rendszerbe tilos! A nagy mennyiségű esővíz keveredése a szennyvízzel - a nem erre méretezett szennyvízrendszerben - kiöntést eredményezhet, ami környezetkárosító hatással járhat! Kérjük, szólítsák fel az ingatlantulajdonosokat arra, hogy ellenőrizzék csapadékelvezetésüket és az illegálisan a szennyvízgyűjtő csatornába történő csapadékvízbevezetésekkel azonnal hagyjanak fel! Együttműködésüket köszönjük a környezetünk védelmében!
Kisbáró Edina
kommunikációs vezető
Pécsi Vízmű Zrt.

2010. április 28., szerda




Ki ne emlékezne gyerekkori május elsejékre, a felvonulásokra, a virslis-sörös-bambi szörpös-vattacukros majálisokra!

Ezt a hangulatot szeretnénk megidézni május elsején, itt Keszüben!

11 óra május elsejei felvonulás
Gyülekező: a Játszótéren. Minden utca lakói a saját utcájuk nevét hirdető tábla mögött vonulnak fel (a táblát maguk készítik és díszítik fel) – a gyerekek lufit kapnak! A menetet egy traktor vezeti - útvonala: Árpád fejedelem utca – Szent István körút – Zrínyi utca lefelé – Petőfi utca – Közösségi Ház.

A felvonulás után a felvonulókat a Közösségi Házban virsli-mustár-kenyér, sör, a gyerekeket szörp várja.

A Közösségi Ház körül különböző mulatságok:
J Célbadobás konzervdobozokra rongylabdával
J Rönkhajító verseny
J Piciknek pecázás lavórból
J Gyerekeknek lekváros kenyér evő verseny
J Zsákbanfutás

13 óra – MÁJUSFA ÁLLÍTÁS
A falu májusfájának felállítása a Közösségi Ház mellett – erős kezekre szükség lesz!

14 óra férfi foci a sportpályán– régi idők focija – piros pöttyös labdával

15 óra női seprű-hoki – labdakergetés ciroksöprűvel
6 fős női csapatok jelentkezését várjuk – minden játékos saját, jól bejáratott cirokseprűjét használhatja!

A focicsapatok, seprű-hoki csapatok, és az egyes utcák szervezőinek jelentkezését a következő telefonokra várjuk:
Szabó Gábor 561-027, Harth Csaba 461-075, Kissné Banai Szilvia 461-202
keszuertegyesulet@gmail.com

Kérjük, hogy minden utcából egy szervező jelezze a főszervezők felé, hogy kb. hány felvonulóra számíthatunk az utcából, azért, hogy a beszerzendő sör-virsli-szörp mennyiséget összesíteni tudjuk!

2010. április 6., kedd

2010. március 30., kedd

Választások 2010 Keszüben

Tájékoztató a Választásokról Keszü községben

A Választási Irodának a 2010. április 11-ére kitűzött országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatos közleménye

A választási bizottságok és a Választási Iroda működéséről

1. A választási bizottságok működése
A választási bizottságok a választópolgárok független, kizárólag a törvénynek alárendelt szervei, amelyek elsődleges feladata a választási eredmény megállapítása, a választás tisztaságának, törvényességének biztosítása, a pártatlanság érvényesítése és szükség esetén a választás törvényes rendjének helyreállítása.
A választási bizottságok egyrészt választott tagokból, másrészt a jelöltet állító jelölő szervezetek, illetőleg a független jelöltek által megbízott tagokból állnak.
Választott tag nem lehet a választókerületben jelöltet állító jelölő szervezet tagja, valamint a választókerületben induló jelölt hozzátartozója.
A választott tagok megbízatása a következő általános választásra létrehozott választási bizottság alakuló üléséig tart.
A megbízott tagokat az illetékes Választási Bizottság elnökénél 2010. április 2-án 16.00 óráig kell bejelenteni. A megbízott tagok megbízatása a választás végleges eredményének közzétételével szűnik meg.
A választási bizottság tagjának megbízatása akkor is megszűnik, ha a megbízatás törvényes feltételei megszűntek, ha a választási bizottság megállapította tagjának összeférhetetlenségét, a bizottsági tag lemondott, vagy megbízatását visszavonták.
A választott és megbízott tagok jogai és kötelezettségei azonosak, azzal az eltéréssel, hogy a megbízott tagok részére tiszteletdíj nem jár.
A választási bizottság – tagjai megválasztását és eskütételét követően – alakuló ülést tart. Az alakuló ülésen a választott tagok közül megválasztja elnökét és annak helyettesét. A bizottságot az elnök képviseli, akadályozottsága esetén az elnöki feladatokat a helyettese látja el.
A választási bizottság testületenként működik, döntéséhez a tagok többségének azonos tartalmú szavazata szükséges. Szavazni igennel vagy nemmel lehet.
A választási bizottság tagjai a szavazást követőnapon mentesülnek a jogszabályban előírt munkavégzési kötelezettség alól, és erre az időre átlagbér illeti meg őket, amelyet a munkáltató fizet. A munkáltató a bér megtérítését a szavazást követő 5 napon belül igényelheti a Választási Irodától.
A választási bizottságok tevékenysége végigkíséri a választás egész folyamatát, az ajánlószelvények gyűjtésétől kezdve a végleges eredmény kihirdetéséig.
A szavazókörökben a szavazatszámláló bizottságok gondoskodnak a szavazás törvényes lebonyolításáról. Megszámlálják a szavazatokat, megállapítják a szavazás szavazóköri eredményét.
A szavazatszámláló bizottságok személyi összetétele 2010. március 22 - tõl 08.00 - 16.00 óráig tekinthető meg a Keszü-Gyód községek Körjegyzőségénél.
Az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság (OEVB) nyilvántartásba veszi a jelölteket, jelölő szervezeteket. Jóváhagyja a szavazólapok adattartalmát, dönt a jogorvoslati eljárás során benyújtott kifogásokról. A szavazatszámláló bizottságok által megállapított szavazóköri eredmények összesítésével megállapítja és közzéteszi a választás eredményét. Az eredmény jogerős megállapítását követően kiadja a mandátumot nyert képviselőnek a megbízólevelet.

Választási Bizottság Keszü:
· Elnök: Meretei Balázs
· Tagok: Bagodics József, Révész Sándor, Szabó Gábor
· Póttagok: Pálinkásné Strigencz Gabriella, Harth Csabáné
· Jegyzőkönyvvezető: Joklné Stefek Piroska

2. Választási Iroda működése
A Választási Iroda – a Polgármesteri Hivatal részeként – a választások előkészítésével, szervezésével, lebonyolításával, a választópolgárok, a jelöltek és a jelölő szervezetek pártsemleges tájékoztatásával, választási adatkezeléssel, a technikai feltételek megteremtésével, a törvényes feltételek meglétének és szakmai szabályok betartásának ellenőrzésével foglalkozó, állami feladatott ellátó szerv.
A választási iroda vezetője a körjegyző.

A Választási Iroda feladata
· ellátja a választás előkészítésével, lebonyolításával kapcsolatos szervezési feladatokat
· biztosítja a választási bizottságok működésének és a szavazás lebonyolításának tárgyi, technikai feltételeit
· működteti a választás információs rendszereit, a választási csalást felderítő számítógépes programot, elvégzi a jelöltajánlások ellenőrzését
· megszervezi a választási szervek tagjainak oktatását
· ellátja a tájékoztatási, választási bizottságok titkársági feladatait
· közreműködik a szavazatok összesítésében, a választási eredmény megállapításában
· döntésre előkészíti a választási bizottságok hatáskörébe tartozó ügyeket
· gondoskodik a választási iratok kezeléséről, őrzéséről, továbbá a Levéltárnak történő átadásáról, illetőleg megsemmisítéséről.
Választási Iroda:
· Irodavezető: Lukácsiné dr. Barta Zsuzsa körjegyző
· Gazdasági feladatok: Beránikné Meggyesi Melinda
· Pénztár: Pabian Hédi
· Igazgatási feladatok: Lukácsiné Major Zsuzsanna
· Munkaügy: Szokola Katalin

Keszü-Gyód községek Körjegyzőség hivatali helyiségének címe: 7668 Keszü, Petőfi S. u. 24.


A Választási Irodának a 2010. április 11-ére és 25-ére kitűzött országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatos közleménye

a választási eljárás nyilvánosságáról, a választási kampányról

A választási eljárás nyilvánossága:

A választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény alapján a választási bizottságok működése és tevékenysége, valamint a bizottságok rendelkezésére álló adatok – törvényben megállapított kivétellel – nyilvánosak. A választási eljárás nyilvánossága nem sértheti a szavazás titkosságát és a személyhez, valamint a személyes adatok védelméhez fűződő jogokat.
A Választási Iroda gondoskodik arról, hogy a választópolgárok a szavazás helyéről és idejéről, a jelöltekről, a névjegyzék kifüggesztéséről, a szavazás módjáról, a választás eredményéről tájékoztatást és kérdéseikre felvilágosítást kapjanak.
A választási eljárás nyilvánosságát szolgálja, hogy a sajtó képviselői jelen lehetnek a választási bizottságok munkájánál, tevékenységüket azonban nem zavarhatják.

A szavazás napján közvélemény-kutatás az alábbi feltételekkel végezhető:

· csak névtelen lehet és önkéntességen alapulhat
· a közvélemény-kutatók abba az épületbe, amelyben a szavazóhelyiség van, nem léphetnek be, a választópolgárokat semmilyen módon nem zaklathatják, csak a szavazóhelyiségből kilépőket kérdezhetik meg.

A Választási eljárásról szóló törvény rendelkezik a jelöltajánlással kapcsolatos adatok védelméről is. Ezek szerint az ajánlószelvényekről másolatot készíteni tilos. A jelölésnek az ajánló személyre vonatkozó adatai nem nyilvánosak. Az ajánlószelvényeket, valamint a technikai nyilvántartást a Választási Iroda az első választási forduló napján – 2010. április 11-én – megsemmisíti.

A jelöltnek a be nem nyújtott ajánlószelvényeket 2010. március 22-én 16.00 óráig meg kell semmisítenie. Az erről készült jegyzőkönyvet 2010. március 25-én 16.00 óráig kell átadni a Választási Bizottságnak.

Választási kampány

A választási kampány 2010. április 9-én 24.00 óráig, illetőleg április 11-én 19.00 órától április 23-án 24.00 óráig tart.
Kampányt folytatni 2010. április 10-én 00.00 órától április 11-én 19.00 óráig, illetőleg április 24-én 00.00 órától április 25-én 19.00 óráig folytatni tilos.

A választási kampány végéig a jelölő szervezetek és a jelöltek engedély nélkül készíthetnek plakátot. A plakát olyan sajtóterméknek minősül, amely engedély és bejelentés nélkül előállítható, korlátozás nélkül elhelyezhető az alábbi kivételekkel:
Épület falára, kerítésre plakátot elhelyezni kizárólag a tulajdonos, a bérlő, illetőleg – állami vagy önkormányzati tulajdonban lévő ingatlan esetén – a vagyonkezelői jog gyakorlójának hozzájárulásával lehet
Állami, vagy önkormányzati hatóság elhelyezésére szolgáló épületen vagy azon belül plakátot elhelyezni tilos.

Választási kampányt szolgáló önálló hirdetőberendezés elhelyezésére a közterület-használatról szóló jogszabályokat kell alkalmazni.
A rendelet értelmében a fentieken túl tilos hirdetőberendezést, plakátot elhelyezni közúti jelzőtábla tartóoszlopán, köztéri szobrokon, emlékműveken, szökő- és díszkutakon, közterületen álló fákon, utcai berendezési tárgyakon. Közvilágítási oszlopokon, villamosenergia-szolgáltató létesítményeken plakátot elhelyezni csak hirdetőberendezésen lehet.
Hirdetőberendezés elhelyezése a létesítmény tulajdonosának, kezelőjének hozzájárulásával, a közterület-használat engedélyezési szabályainak megfelelően történhet. A hirdetőberendezést, plakátot oly módon kell elhelyezni, hogy károkozás nélkül eltávolítható legyen. A plakátot az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték, 2010. május 25-ig köteles eltávolítani.

A választási gyűlések nyilvánosak, a rend fenntartásáról a gyűlés szervezője gondoskodik. A választási kampány céljára az állami és önkormányzati költségvetési szervek a jelöltek, jelölő szervezetek számára azonos feltételekkel bocsáthatnak a rendelkezésre helyiséget és egyéb szükséges berendezést. Állami vagy önkormányzati hatóság elhelyezésére szolgáló épületben választási kampányt folytatni, választási gyűlést tartani tilos.
Közszolgálati műsorszolgáltatók 2010. március 24 - től április 8 - ig, illetőleg április 12-től április 22-ig legalább egyszer ingyenesen közlik a jelölő szervezetek, jelöltek politikai hirdetéseit. A választási kampány utolsó napján, 2010. április 9-én, illetőleg április 23-án ingyenes közzéteszi a jelölő szervezetek, illetőleg a jelöltek által készített politikai hirdetéseket.


HELYI VÁLASZTÁSI IRODA


További tudnivalók: www.valasztas.hu

2010. március 29., hétfő

hirdetmény

Keszü Község Önkormányzata Képviselő-testülete

2010. március 31.-án (szerdán)

18 órai kezdettel

a Polgármesteri Hivatal ( Keszü, Petőfi u. 24.) épületében ülést tart.

N a p i r e n d :
l./ A Helyi Választási Bizottság elnökének tájékoztatója képviselői mandátum kiosztásáról
Előadó: Meretei Balázs
2./ Marton Béla önkormányzati képviselő eskütétele
Esküvevő: Antal Tamás polgármester
3./ Keszü Község Önkormányzata 2009. évi költségvetés módosítása
Előadó: Polgármester
4./ Beszámoló Keszü Község Önkormányzata 2009. évi gazdálkodásáról
Előadó: Polgármester
5./ Keszü község szociális rendeletének módosítása
Előadó: Körjegyző
6./ Egyéb aktuális kérdések
Zárt ülésen
7./ Szociális ügyek
Előadó: Körjegyző


Az ülés – a szociális ügyek kivételével – nyilvános.

K e s z ü , 2010. március 23.


Antal Tamás s.k.
polgármester